HEMEN ARAYIN RANDEVU AL

MENÜ

Cerrahi

Açık Ameliyatlar

Sağlık ve estetik amaçlı yapılan vajinal ameliyatlar açık ve kapalı ameliyatlar olarak farklı yöntemlerle yapılıyor. Tıbbi teknolojinin ilerlemesi ile her ne kadar açık ameliyatlar kapalı yöntemlerle yapılmaya başlansa da birçok operasyon sorunlu bölgeye göre halen açık ameliyatlar ile yapılmaya devam ediyor. Vajina estetiği denildiğinde ilk akla gelen labioplasti ve klitoris düzeltme ameliyatları açık ameliyatlar olarak ilk sırada yer alan operasyonlardır.

DEVAMINI OKU
Kapalı (Laparoskopik ve Robotik) Ameliyatlar

Tıp alanında yaşanan yenilikler arasında önemli bir yer tutan -kapalı (laparoskopik ve robotik) ameliyatlar halk arasında kansız operasyon olarak da tanımlanır. Bu yöntem en sık; yumurtalık kistleri, rahim sarkması, miyom, rahim kanseri, çikolata kisti ve yumurtalık kanallarıyla ilgili her türlü sağlık sorununda kullanılır. Günümüzde kadın hastalıklarına yönelik hemen her türlü sorunun bu şekilde tedavi edilebilmesi mevcut risklerin en alt seviyeye inmesini sağlar. Kapalı cerrahinin hastaya sağladığı avantajlar şu şekilde sıralanabilir.

DEVAMINI OKU
Kürtaj

İstenmeyen gebelikler zaman zaman ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda gebeliğin sonlandırılması mümkündür. Fakat gebeliğin sonlandırılması için çeşitli şartların da sağlanması gerekir. Rahim içerisinde bulunan embriyonun rahimden tahliyesi anlamına gelen kürtaj, anne adayının isteğine bağlı olarak yapılan bir uygulamadır. 

DEVAMINI OKU
Vajinal Ameliyatlar

Sağlık ve estetik amaçlı yapılan vajinal ameliyatlar her geçen gün artıyor. Esnek bir yapıya sahip olan vajina kanalı hem doğumun gerçekleştiği hem de adet kanının boşaldığı kanal olarak çok önemli fonksiyonları yerine getirir. Vajina kanalı içinde yer alan idrar kanalı da vajina ile ilgili sağlık sorunlarından olumsuz etkilenir. Vajina estetik ameliyatları genital sorunları ortadan kaldıran, sağlıklı ve estetik bir vajina yapısı ve görünümüne kavuşturan popüler ameliyatlardır.

DEVAMINI OKU